2021/22 League & Cup Fixtures

Date Opposition Time Result Gate Scorers
Sat 31st Jul KNAPHILL 3;00 3 1 85 Fofanah 2 Smith
Tue 3rd Aug Redhill 7;45 1 2 77 Andrews (p)
Sat 7th Aug Beckenham Town (FACEP) 3;00 0 0 180  
Wed 11th Aug BECKENHAM TOWN (FACEPR) 7;30 1 3 130 Nunes
Sat 14th Aug Fleet Town 3;00 2 1 105 Mart Scott
Tue 17th Aug Horley Town 7;45 1 1 110 Mart
Sat 21st Aug Frimley Green 3;00 2 1 65 Nunes Walker
Sat 28th Aug Camberley Town 3;00 1 0 49 Moore
Wed 1st Sep MOLESEY 7;30 4 2 110 Scott 2 Leslie Andrews
Sat 4th Sep FARNHAM TOWN 3;00 1 3 52 West
Sat 11th Sep AFC Uckfield Town (FAV1Q) 3;00 3 2 60 Tan Fofanah Thompson
Sat 18th Sep Guildford City 3;00 0 1 161  
Sat 25th Sep PUNJAB UNITED (FAV2Q) 3;00 1 0 55 Tan
Sat 2nd Oct WALTON & HERSHAM 3;00 0 4 84  
Sat 9th Oct AFC Croydon Athletic 3;00 2 2 60 Williams OG
Sat 16th Oct BADSHOT LEA 3;00 2 3 44 Williams Fofanah
Wed 20th Oct BALHAM (SSCP) 7;30 1 5 45 Andrews
Sat 23rd Oct Egham Town (FAV1) 3;00 1 4 88 Williams
Wed 27th Oct COVE (PCC1) 7;30 6 0 44 Thompson West Williams Andrews Tan Fofanah
Sat 30th Oct REDHILL 3;00 0 2 68  
Sat 6th Nov FRIMLEY GREEN 3;00 1 2 52 Osei-Obengo (p)
Wed 10th Nov SHEERWATER 7;30 1 0 92 Williams
Sat 13th Nov Balham 3;00 0 1 35  
Sat 20th Nov HORLEY TOWN 3;00 1 4 66 Fofanah
Wed 24th Nov JERSEY BULLS (PCC2) 7;30 5 2 55 DeCruz Osei-Obengo Nunes West Walker
Sat 27th Nov Beckenham Town 3;00 0 4 151  
Sat 4th Dec COBHAM 3;00 0 2 93  
Wed 8th Dec JERSEY BULLS 7;30 0 1 84  
Tue 11th Jan Knaphill 7;45 0 2 80  
Sat 15th Jan Cobham 3;00 1 1 66 Fofanah
Sat 22nd Jan CAMBERLEY TOWN 3;00 0 2 58  
Sat 29th Jan Sheerwater 3;00 2 1 72 Blankson OG
Sat 5th Feb GUILDFORD CITY 3;00 1 2 73 Bradley (p)
Wed 9th Feb FLEET TOWN (PCC3) 7;30 2 1 52 Bradley (p) Nunes
Wed 23rd Feb BANSTEAD ATHLETIC 7;30 5-1 66 Bradley 3 - Blankson - Osei-Obengo
Sat 26th Feb Walton & Hersham 3;00 0-3 235  
Sat 5th Mar AFC CROYDON ATHLETIC 3;00 1-0 44 Cranmer-Flynn
Wed 9th Mar RAYNES PARK VALE 7;30 0-2 112  
Sat 12th Mar Badshot Lea 3;00 1-2 72 Osei-Obengo
Sat 19th Mar BALHAM 3;00 1-0 50 West
Tue 22nd Mar Raynes Park Vale 7;45 1-1 191 Scott
Sat 26th Mar Jersey Bulls  2;00 1-1  63 Osei-Obengo (p) 
Wed 30th Mar BECKENHAM TOWN 7;30 3-1  91  Sasu 2 Fofanah 
Sat 2nd Apr FLEET TOWN 3;00 1-4  59  Thompson
Mon 4th Apr London Lions (PCCQF) 8;00 1-2  77  Williams (p)
Sat 9th Apr Banstead Athletic 3;00 0-1  35   
Mon 18th Apr Molesey 11;30 4-0  50  Fofanah 3 (1p) Moore
Sat 23rd Apr Farnham Town 3;00 0-0  261 

CCL Premier Division South Table 2021/22

FINAL P W D L F A PTS GD
Beckenham Town (C) 38 29 5 4 107 33 92 74
Walton & Hersham (P) 38 28 7 3 93 29 91 64
Raynes Park Vale 38 26 5 7 100 39 84 61
Jersey Bulls 38 24 9 5 98 34 81 64
Badshot Lea 38 24 9 5 98 47 81 51
Redhill 38 19 9 9 74 43 66 31
Horley Town 38 16 6 15 60 63 54 -3
Balham 38 16 5 17 66 54 53 12
Sheerwater 38 16 5 17 71 81 53 -10
Farnham Town 38 13 7 18 62 71 46 -9
Knaphill 38 10 15 13 57 67 45 -10
Camberley Town 38 13 5 20 43 60 44 -17
Colliers Wood United 38 12 6 20 44 61 42 -17
Cobham 38 10 11 17 49 64 41 -15
Guildford City 38 11 7 20 53 85 40 -32
Fleet Town 38 12 2 24 59 85 38 -26
Frimley Green 38 11 5 22 44 88 38 -44
AFC Croydon Athletic 38 8 11 19 51 84 35 -33
Banstead Athletic 38 7 7 24 45 91 28 -46
Molesey (R) 38 2 7 29 33 127 13 -94

Appearances 2021/22

2021/22 FINAL Starts Sub Goals Yellow Sin Bin Red Total
Ali Fofanah 32 11 13 5 1 0 43
Alex Nunes 29 12 2 4 0 1 41
Charlie Mart 40 0 2 3 0 0 40
Ollie Thompson 26 13 3 6 0 0 39
Harry Murphy 38 0 0 7 2 3 38
Callum Wilson 33 5 0 8 0 1 38
Nathan West 36 0 4 11 3 0 36
Daniel Decruz 23 4 1 3 0 1 27
Daryl Hay 19 7 0 2 0 0 26
Sebastien Osei-Obenga 20 4 5 0 0 0 24
Ben Roberts 21 1 0 0 0 0 22
Rmarni Blankson 17 5 2 2 0 0 22
Greg Andrews 3 17 3 2 0 0 20
Frankie Scott 10 8 4 0 0 0 18
Wayne Brown 17 0 0 2 2 1 17
Scott Walker 3 14 2 0 0 0 17
Jake Maddock 15 0 0 2 0 0 15
Bradley Williams 13 2 6 7 0 0 15
Charlie Moore 12 3 2 1 0 0 15
Jake Hill 13 1 0 3 0 0 14
Tyreke Leslie 11 3 1 1 0 0 14
Anthony Nazareth 8 6 0 1 0 0 14
McKenzie Foley 11 1` 0 0 0 0 12
Sid Dack 4 8 0 3 0 0 12
Julien Saka 8 2 0 3 0 1 10
Alfie Huckle 9 0 0 3 0 0 9
Luke Tan 4 4 3 0 0 0 8
Owen Cranwer-Flynn 2 6 1 0 0 0 8
Jean Luc Kinsaba 6 1 0 0 0 0 7
Aron Sasu 6 1 2 1 0 0 7
Sean Bradley 6 0 5 1 0 0 6
Alex Foord 0 6 0 0 0 0 6
Taryn Smith 5 0 1 0 0 0 5
Morgan Williams 5 0 0 1 0 0 5
Owen Roberts 4 1 0 0 0 0 5
Tyrell Lowe 3 2 0 0 0 0 5
Sol Patterson-Bonner 4 0 0 1 0 1 4
Mark Jones 0 4 0 1 0 0 4
Jay Dunstan-Digweed 3 0 0 0 0 1 3
Josh Greenleaf 2 1 0 0 0 1 3
Ryan Anderson 2 0 0 0 0 0 2
Soumen Nandi 2 0 0 0 0 0 2
Oliver O'Dwyer 1 1 0 1 0 0 2
Daniel Boateng 0 2 0 0 0 0 2
Billy Murphy 0 2 0 0 0 0 2
Matt George 1 0 0 0 0 0 1
Craig Hastings 1 0 0 0 0 0 1
Kevin Turbi 1 0 0 0 0 0 1
Abolagi Williams 0 1 0 0 0 0 1

2021/22 CCL Premier Challenge Cup

Cherry Red Records Premier Challenge Cup – 1st Round

1. Eversley & California 2-2 Knaphill (3-4 pens)

2. Tadley Calleva 1-2 Jersey Bulls 

3. Virginia Water 3-3 Reading City (3-1 pens)

4. Cobham 4-2 London Samurai 

5. Abbey Rangers 4-2 Bedfont & Feltham 

6. Wallingford Town 0-2 Badshot Lea 

7. Colliers Wood United 6-0 Cove 

8. Hilltop 2-1 Camberley Town 

9. Langley 1-2 Balham 

10. Edgware Town 2-0 Banstead Athletic 

11. Wokingham & Emmbrook 1-1 AFC Croydon Athletic (4-5 pens)

12. AFC Hayes 1-5 Wembley 

13. Egham Town 4-1 British Airways 

14. North Greenford United 6-0 Kensington & Ealing Borough 

15. Berks County 4-0 Bagshot 

16. AFC Aldermaston 3-6 Fleet Town 

17. Raynes Park Vale 1-3 Rayners Lane (at RLFC)

18. Southall 6-0 Enfield Borough 

19. London Lions 1-0 Hillingdon Borough 

20. Walton & Hersham 8-0 Holyport 

21. Farnham Town 2-1 Horley Town

22. Beckenham Town 0-1 St. Panteleimon 

23. Sheerwater 0-0 Sandhurst Town (3-4 pens)

24. Frimley Green 2-0 Burnham 

25. Guildford City 1-1 Spelthorne Borough (5-4 pens)

26. CB Hounslow United 1-1 Chalvey Sports (4-5 pens)

27. Woodley United 2-3 FC Deportivo Galicia 

 

2nd Round

1. Cobham 1-0 Wembley 

2. Southall 2-2 Berks County (5-4 pens)

3. Knaphill 0-4 Walton & Hersham 

4. Edgware Town 3-1 Virginia Water 

5. London Lions 3-1 Molesey 

6. FC Deportivo Galicia 1-10 Redhill 

7. AFC Croydon Athletic 5-3 Ascot United 

8. Sandhurst Town 2-3 Hanworth Villa 

9. North Greenford United 5-2 St Panteleimon 

10. Egham Town 4-0 Chalvey Sports 

11. Guildford City 2-1 Fleet Town (Guildford ineligible player)

12. Hilltop 2-2 Windsor (6-5 pens)

13. Frimley Green 1-1 Abbey Rangers (2-4 pens)

14. Farnham Town 1-0 Rayners Lane 

15. Balham 3-4 Badshot Lea 

16. Colliers Wood United 5-2 Jersey Bulls

 

3rd Round

London Lions 3-1 AFC Croydon Athletic 

Cobham 3-0 Edgware Town

Walton & Hersham 2-1 Hilltop 

Abbey Rangers 2-2 Badshot Lea (1-4 pens)

Egham Town 1-2 Redhill 

Hanworth Villa 1-1 Farnham Town ( 8-7 pens)

Colliers Wood United 2-1 Fleet Town 

North Greenford United 1-4 Southall 

Quarter Finals

Cobham 0-4 Southall 

London Lions 2-1 Colliers Wood United 

Badshot Lea 2-2 Hanworth Villa (4-2 pens)

Walton & Hersham 2-0 Redhill 

Semi Finals (3rd May)

Badshot Lea 0-2 Southall

Walton & Hersham 3-1 London Lions

Final (Saturday 7th May @ Windsor FC)

Southall 1-2 Walton & Hersham

2021/22 CCL Premier Division North Table

FINAL P W D L F A PTS GD
Hanworth Villa (C) 34 30 4 0 91 15 94 76
Southall (P) 34 25 4 5 85 28 79 57
Egham Town 34 21 9 5 58 29 69 29
Abbey Rangers 34 22 2 10 71 45 68 26
North Greenford United 34 19 4 11 100 70 61 30
Ascot United 34 16 10 8 66 49 58 17
Windsor 34 13 8 13 60 59 47 1
Edgware Town 34 13 7 14 69 61 46 8
Reading City 34 12 8 14 63 68 44 -5
Spelthorne Sports 34 12 5 17 46 54 41 -8
Tadley Calleva 34 11 6 17 65 73 39 -8
St Panteleimon 34 11 5 18 60 69 38 -6
Burnham 34 9 7 18 51 98 34 -47
Wembley 34 9 6 19 49 73 33 -24
Wokingham & Emmbrook 34 8 8 18 43 61 32 -18
Virginia Water 34 9 5 20 43 69 32 -26
Holyport 34 7 4 23 35 74 25 -39
CB Hounslow United (R) 34 7 4 23 25 95 25 -70

2021/22 CCL Division 1 Table

FINAL P W D L F A PTS GD
London Lions (C) 40 32 4 4 144 46 100 98
Hilltop  40 26 6 8 113 59 84 54
Wallingford Town (P) 40 22 13 5 101 72 79 29
Rayners Lane  40 24 6 10 115 64 78 51
Eversley & California  40 24 3 13 82 52 75 30
Kensington & Ealing Borough 40 23 6 11 81 53 75 28
FC Deportivo Galicia 40 21 9 10 134 85 72 49
Sandhurst Town 40 21 6 13 87 55 69 32
Berks County 40 19 5 16 99 85 62 14
AFC Hayes 40 16 7 17 73 70 55 3
Bedfont & Feltham 40 14 10 16 73 64 52 9
Langley 40 14 9 17 74 78 51 -4
British Airways 39 12 11 16 75 76 47 -1
AFC Aldermaston 39 13 5 21 60 111 44 -51
Enfield Borough 40 12 5 23 78 93 41 -15
Woodley United 40 13 2 25 53 114 41 -61
London Samurai 40 11 5 24 70 111 38 -41
Bagshot 40 10 7 23 50 94 37 -44
Hillingdon Borough  40 9 7 24 57 82 34 -25
Cove  40 8 6 26 57 137 30 -80
Chalvey Sports (R) 40 6 6 28 49 126 24 -77

PLAY OFFS

Wallingford Town 2-0 Rayners Lane

Hilltop 5-1 Eversley & California

Hilltop 1-2 Wallingford Town

2021/22 CCL Division 1 Challenge Cup

ESOTERIC RECORDINGS DIVISION ONE CHALLENGE CUP – 1st Round

1.  Berks County  2-0  AFC Aldermaston 

2.  Woodley United  3-2  Cove 

3.  Rayners Lane  2-0  Enfield Borough 

4.  London Samurai  0-4  Jersey Bulls U23 

5.  Spelthorne Sports U23  2-1  Bagshot 

6.  Guildford City U23  2-1  Langley 

7.  London Lions  3-1  Kensington & Ealing Borough 

8.  AFC Hayes  1-0  FC Deportivo Galicia 

9.  Molesey U23 0-2  British Airways 

10.  Wallingford Town 0-3  Eversley & California 

11.  Camberley Town U23  0-2  Sandhurst Town 

BYES

12.  Hillingdon Borough

13.  Hilltop

14.  Chalvey Sports

15.  Redhill U23

16.  Bedfont & Feltham

2nd Round

Hillingdon Borough 1-6 Jersey U23 

Redhill U23 2-6 Sandhurst Town 

Woodley United 1-0 Eversley & California 

Bedfont & Feltham 3-1 AFC Hayes 

London Lions 5-2 Hilltop 

Chalvey Sports 0-6 British Airways 

Rayners Lane 3-7 Berks County 

Spelthorne Sports U23 0-2 Guildford City U23 

Quarter Finals

Jersey Bulls 2-4 Sandhurst Town 

Guildford City U23 1-10 Berks County 

Bedfont & Feltham L-W London Lions 

British Airways 5-0 Woodley United 

Semi Finals

Berks County v British Airways (14th May)

London Lions 1-1 Sandhurst Town (5-4 pens)

2021/22 Surrey Premier County League

FINAL P W D L F A PTS GD
Worcester Park (C) 26 20 0 6 65 29 60 36
Staines Lammas 26 19 2 5 65 38 59 27
AFC Cubo 26 17 4 5 73 28 55 45
Guildford United -6 26 19 1 6 79 34 52 53
Spartans Youth (P) 26 14 2 10 51 52 44 -1
Lyne 26 13 2 11 60 43 41 17
Battersea Ironsides 26 11 3 12 69 54 36 15
AFC Royal Holloway 26 11 3 12 38 49 36 -11
Hersham 26 11 2 13 45 55 35 -10
AFC Walcountians 26 10 1 15 45 60 31 -15
Farleigh Rovers 26 7 2 17 49 78 23 -29
Horsley 26 6 4 16 35 63 22 -28
Ripley Village 26 7 1 18 41 81 22 -40
NPL (R) 26 2 3 21 26 85 9 -59

2021/22 Surrey Premier County League Cup

This competition was not competed for in 2021/22.

2021/22 Surrey FA Intermediate Cup

1st Round

Claygate Royals 2-2 Worplesdon Phoenix (4-3 pens)

Lyne 3-0 Goldfingers

Panthers L-W Earlsfield United

Sporting 50 0-0 Pitshanger Dynamo (3-4 pens)

Merrow 2-0 Windlesham & Chobham

Cranleigh 4-1 AFC Ewell

Frimley Green U23 3-1 Chelsea Rovers 

Guildford United 2-3 Sheerwater Reserves

Ashtead 2-3 Dorkinians Reserves

Frenches Athletic 2-0 Oxted & District

Virginia Water Reserves 2-0 Westminster Casuals

Hersham 1-2 Reigate Priory

West Fulham 1-1 Shene Old Grammarians (4-3 pens)

Manorcroft United 2-2 Farnham Town Development (0-3 pens)

AFC Royal Holloway 3-2 Horsley

Tongham 3-2 Ripley Village

Chiddingfold 1-2 Staines Lammas

Holland Sports 0-4 AFC Walcountians

Selhurst 2-1 Horley Town U23

Kew Park Rangers 5-1 Worcester Park

Old Rutlishians 3-3 Farleigh Rovers (2-4 pens)

Woodmansterne Hyde 0-7 Charlwood

Leatherhead U23 4-0 Shottermill & Haslemere

2nd Round

Frenches Athletic 1-0 Charlwood

Battersea Ironsides 3-2 Farleigh Rovers

Selhurst 3-1 Reigate Priory

AFC Walcountians 1-0 Leatherhead U23

Cranleigh 7-0 Virginia Water Reserves

Earlsfield United 5-3 Farnham Town Development

Keens Park Rangers 2-0 Frimley Green U23 

Staines Lammas 1-1 Pitshanger Dynamo (3-2 pens)

Kew Park Rangers 3-3 West Fulham (4-2 pens)

Ottershaw 2-6 Tongham

Lightwater United 2-1 Merrow

Knaphill Athletic 1-5 Lyne

Hambledon 2-0 West End Village

Claygate Royals 2-1 Sheerwater Reserves

University of Surrey 5-2 Dorkinians Reserves

AFC Royal Holloway Bye

3rd Round

Keens Park Rangers 2-2 Selhurst (2-4 pens)

University of Surrey 1-6 Earlsfield United

Lyne 1-0 Kew Park Rangers

Lightwater United 0-4 AFC Royal Holloway

Hambledon 3-3 Staines Lammas (4-1 pens)

Claygate Royals 4-3 AFC Walcountians

Battersea Ironsides 0-1 Frenches Athletic

Tongham 1-2 Cranleigh

Quarter Finals

AFC Royal Holloway 2-2 Selhurst (2-4 pens)

Frenches Athletic 2-0 Earlsfield United 

Claygate Royals 2-5 Lyne 

Cranleigh 3-1 Hambledon 

Semi Finals

Lyne 1-4 Cranleigh 

Frenches Athletic 4-2 Selhurst 

Final

Cranleigh 2-2 Frenches Athletic (3-4 pens)

2021/22 Middlesex County League Table

FINAL P W D L F A PTS GD
NW London (C & P) 26 18 3 5 77 35 57 42
Brentham 25 16 3 6 57 39 51 18
Clapton Community 25 14 4 7 59 41 46 18
Cricklewood Wanderers 26 13 5 8 47 40 44 7
Sporting Hackney 26 12 6 8 52 35 42 17
Larkspur Rovers 26 11 7 8 46 39 40 7
Stonewall 26 12 6 8 41 44 39 -3
FC Soma -6 26 11 6 9 54 56 33 -2
AVA +3 26 9 3 14 43 51 33 -8
Indian Gymkhana Club 26 9 5 12 58 49 32 9
Kensington Dragons 26 8 7 11 56 70 31 -14
CB Hounslow United Reserves (R) 26 6 6 14 50 77 24 -27
Pitshanger Dynamo +3 (R) 26 6 4 16 48 65 22 -17
The Wilberforce Wanderers +3 (R) 26 3 1 22 40 87 13 -47

Alec Smith Middlesex County League Cup

1st Round

1 The Wilberforce Wanderers 1-3 Cricklewood Wanderers 

2 Kensington Dragons 3-0 Stonewall 

3 FC Soma 1-3 NW London 

4 Larkspur Rovers W-L PFC Victoria (withdrawn from league)

5 Sporting Hackney 2-5 Clapton Community

6 Brentham 0-1 AEK London (Home win awarded by disciplinary committee)

7 CB Hounslow United Reserves 4-4 AVA (CBH win on penalties)

8 Indian Gymkhana 1-1 Pitshanger Dynamo (IG won on penalties)

Quarter Finals

CB Hounslow United Reserves 1-2 Cricklewood Wanderers 

Clapton Community 6-0 Larkspur Rovers 

Brentham 5-0 Indian Gymkhana 

Kensington Dragons 1-0 NW London 

Semi Finals

Brentham 0-1 Kensington Dragons 

Clapton Community 3-0 Cricklewood Wanderers 

Final

Kensington Dragons 2-2 Clapton Community (3-4 pens)

U18 East Fixtures

Date Opposition Time Result Scorers
1st Sept 2021 AFC Uckfield Town (FAYCP) 19;30 4-1 Howson - Twilley - Sharpe - Rian
9th Sept 2021 SUTTON UNITED 19;30 3-0 Dyer - Sharpe 2
16th Sept 2021 FARNHAM TOWN (FAYC1Q) 19;30 1-2 Munro
23rd Sept 2021 BALHAM 19;30 2-8 James - Harycott
30th Sept 2021 Chessington & Hook United 19;30 1-5 Twilley
7th Oct 2021 AFC CROYDON ATHLETIC 19;30 5-0 Twilley 2 - Thompson 2 - Schwartz
1st Nov 2021 Redhill 19;30 2-0 Everitt - Tong
12th Nov 2021 Sutton United 19;30 0-5  
25th Nov 2021 Balham 19;30 3-3 Tong - James - Twilley
13th Jan 2022 SUTTON UNITED (SYC2) 19;30 3-2 Twilley (p) - Bailey 2
20th Jan 2022 REDHILL 19;30 5-4 Twilley 3 (2p) - Joseph - James
3rd Feb 2022 METROPOLITAN POLICE (RYM) (SYC3) 19;30 0-5  
10th Feb 2022 CHESSINGTON & HOOK UNITED 19;30 3 3 Fitzpatrick Sharpe Everitt
21st Feb 2022 Redhill (TFLC1) 19;45 1 2 Joseph
No Date MERSTHAM (East) (GMC1) 19;30 W-L  
4th Mar 2022 Merstham 19;30 1-0 Sharpe
10th Mar 2022 COLLIERS WOOD UNITED (W) (GMC2) 19;30 2-0 Fitzpatrick - Twilley
17th Mar 2022 CROYDON KINETIC 19;30 0-0  
24th Mar 2022 MERSTHAM 19;30 1-4 Thompson
7th Apr 2022 METROPOLITAN POLICE (CCL) 19;30 1-1 Tong
11th Apr 2022 Metropolitan Police (CCL) 19;30 5-1 Twilley 4 - Sharpe
19th Apr 2022 CAMBERLEY TOWN (GMCQF) 19;30 1-2  Twilley
25th Apr 2022 AFC Croydon Athletic 19;30 4-2  Sharpe 2 - Thompson - Bailey 
TBC Croydon Kinetic 19;30 Not Played

Under 18 East Table

24th May 2022 P W D L F A PTS GD
Chessington & Hook United (C) 15 12 3 0 51 21 39 30
Balham 14 8 2 4 41 23 26 18
Colliers Wood United 15 7 4 4 36 36 25 0
Merstham (E) 15 7 1 7 42 32 22 10
Croydon Kinetic 13 6 2 5 29 22 20 7
Sutton United 12 6 0 6 30 28 18 2
Redhill 14 4 2 8 26 36 14 -10
Metropolitan Police 16 3 2 11 17 45 11 -28
AFC Croydon Athletic 14 2 2 10 16 45 8 -29

Our under 18 west team - CCL West Division Champions 2021/22

U18 West Fixtures

Date Opposition Time Result Scorers
8th Sept 2021 Merstham 19;30 6-2 MacDonald 3 - Ellerington - Soder - Gabb
20th Sept 2021 Godalming Town 19;30 2-2 Bolger - Gabb
27th Sept 2021 Bedfont & Feltham 19;30 5 2 Rodriguez - Thomas - Green 2 - McDonald
7th Oct 2021 AFC Hayes 19;30 5-1 Okello 2 - Green - Thomas - Rodriguez
14th Oct 2021 KINGSTONIAN 19;30 2-2 Okello - Soder
28th Oct 2021 MERSTHAM 19;30 2-0 Okello - Gabb
4th Nov 2021 CRANLEIGH 19;30 8-0 Gabb 3 - Thomas 2 - Acquaye - Soder - Okello (p)
11th Nov 2021 GODALMING TOWN 19;30 5-2 Acquaye 2 - Soder - Okello - Ellerington
15th Nov 2021 Met Police (SYC1) 19;30 2-4 Bolger - OG
25th Nov 2021 AFC HAYES 19;30 11-0 Acquaye 3 Gabb 3 OG Soder Thomas Okello Ellerington
1st Dec 2021 Kingstonian 19;30 2-1 Acquaye Gabb
20th Dec 2021 Cranleigh 19;30 6-0 McDonald - Bolger - Acquaye - Okello - Green - Thomas
3rd Feb 2022 Balham (GMC1) 19;30 2-0 McDonald - Gabb
17th Feb 2022 BEDFONT & FELTHAM 19;30 6-1 Bolger - Soder - Ellerington - Thomas - Okello (p) Sharpe
24th Feb 2022 CRANLEIGH (TFC1) 19;30 W-L  
3rd Mar 2022 MANORCROFT UNITED 19;30 4-1 Acquaye - Bolger (p) - McDonald - Gabb
10th Mar 2022 Colliers Wood United (E) (GMC2) 19;30 0-2  
14th Mar 2022 Manorcroft United 19;30 2-3 Bolger - Gabb
25th Apr 2022 Redhill (TFC2) 19;45 1-2 To Follow

U18 West Table

24th May 2022 P W D L F A PTS GD
Colliers Wood United (CH) 14 11 2 1 65 17 35 48
Godalming Town 14 10 2 2 52 13 32 39
Manorcroft United 14 10 1 3 44 21 31 23
Kingstonian 14 5 3 6 45 19 18 26
Merstham (W) 12 5 2 5 22 28 17 5
Cranleigh 14 3 1 10 16 63 10 -47
Bedfont & Feltham 13 3 0 10 13 62 9 -49
AFC Hayes 13 1 0 12 16 63 3 -47

Tony Ford League Cup

1st Round

AFC Hayes 0-3 Sutton United 

2nd Round

AFC Croydon Athletic 1-2 Godalming Town 

Bedfont & Feltham 2-7 Manorcroft United 

Met Police 0-9 Chessington & Hook United 

Redhill 2-1 Colliers Wood United (East)

Croydon Kinetic 0-1 Balham 

Kingstonian W-L Merstham (West) 

Colliers Wood United (West) W-L Cranleigh 

Sutton United 2-1 Merstham (East) 

3rd Round

Chessington & Hook United 1-2 Manorcroft United 

Redhill 2-1 Colliers Wood United (West)

Kingstonian 8-0 Balham

Godalming Town W-L Sutton United 

Semi Finals

Manorcroft United 0-5 Godalming Town 

Kingstonian 9-0 Redhill (4th May)

Final @ Burnham FC 23rd May

Godalming Town 1-4 Kingstonian

 

Grant McLellan CCL Youth Cup

1st Round

Bedfont & Feltham 1-2 Manorcroft United 

Godalming Town 2-0 Cranleigh 

Ascot United 3-1 Frimley Green 

Wembley L-W Hillingdon Borough

Balham 0-2 Colliers Wood United (West) 

Sutton United 4-3 AFC Croydon Athletic 

Windsor 2-2 Walton & Hersham (4-2 pens)

Camberley Town W-L Fleet Town 

Abbey Rangers 2-2 AFC Hayes (3-1 pens)

Met Police 0-3 Chessington & Hook United 

Colliers Wood United (East) W-L Merstham (East) 

Croydon Kinetic 0-0 Merstham (West) (5-4 pens)

Redhill 0-5 Kingstonian

2nd Round

Camberley Town 2-0 Abbey Rangers 

Manorcroft United 0-1 CB Hounslow United 

Ascot United W-L Farnham Town 

Kingstonian 1-0 Croydon Kinetic 

Colliers Wood United (East) 2-0 Colliers Wood United (West) 

Godalming Town 2-0 Sutton United (abandoned 90 minutes)

Cove L-W Hillingdon Borough

Windsor 2-1 Chessington & Hook United 

3rd Round

Kingstonian 4-0 CB Hounslow United 

Colliers Wood United (East) 1-2 Camberley Town

Windsor L-W Ascot United 

Godalming Town W-L Hillingdon Borough 

Semi Finals

Kingstonian 2-0 Camberley Town 

Godalming Town 3-4 Ascot United

Final @ Burnham FC (25th May)

Kingstonian 3-1 Ascot United